Czy kupno nowego samochodu na kredyt jest opłacalne ?

Niegdyś uważało się, że kupno samochodu z salonu jest możliwie najlepszym wyborem. Całkiem sporo osób decydowało się na zaciągnięcie w tym celu kredyty samochodowe, by móc sprostać temu finansowemu wyzwaniu. Tymczasem okazuje się, że kupowanie auta w salonie nie jest opłacalne.

Wyjeżdżając z niego przychodzi nam bowiem stracić kilka procent wartości samochodu, co oczywiście pozytywne w żaden sposób nie jest. Dlatego też coraz to więcej osób decyduje się na kupno samochodu używanego i nie interesuje ich kredyt na samochód na jak najwięcej rat na nowe auto. Okazuje się bowiem, że zdecydowanie niższym kosztem możemy otrzymać auto lepiej wyposażone. Niestety jednak skłamałbym, gdybym to wyliczał tylko i wyłącznie pozytywne strony takiego rozwiązania.

Musimy mieć bowiem na uwadze fakt, że trafienie na zadbany egzemplarz nie jest czymś prostym do osiągnięcia. Kupując samochód nie powinniśmy się, przede wszystkim, spieszyć. Niekiedy znalezienie odpowiadającego nam modelu trwać może tydzień, dwa, miesiąc. Nie każdy może sobie pozwolić na tak wnikliwe poszukiwania, co często kończy się płaczem i zgrzytaniem zębów, kiedy to okazuje się, że kupione auto jednak nie jest tak wspaniałe, jak to początkowo się wydawało. Dlatego też zanim kupimy samochód powinniśmy go dobrze sprawdzić.

Kiedy to już przyjdzie nam zdecydować się na zakup własnego samochodu, to wypadałoby kupić coś takiego, co nie będzie służyło tylko i wyłącznie przemieszczeniu się z punktu A do B, a również będzie w miarę wygodne. Oczywistym jest, że im wyżej przyjdzie nam postawić poprzeczkę, jeśli to przyjdzie nam spojrzeć na standardy, tym więcej zmuszeni będziemy zapłacić.

Jakieś wielkie kredyty samochodowe nie mają tutaj większego sensu. Nie możemy bowiem zapominać o tym, że przecież kiedyś zmuszeni będzie zacząć spłacać zaciągnięte zobowiązanie nawet jeśli jest to naprawdę tani kredyt samochodowy . Z doświadczenia wiem, że okres ten nadchodzi zdecydowanie prędzej, aniżeli sami byśmy tego chcieli. Niestety jednak powrotu już mieć nie będziemy, toteż przyjdzie nam zacisnąć pasa, by móc spłacić pobraną pożyczkę. Dlatego też lepszym rozwiązaniem będzie wybranie trochę gorszego modelu, przez co to przyjdzie nam zaoszczędzić naprawdę sporo. Na uwadze powinniśmy mieć również fakt, że poszczególne banki mogą w znaczny sposób różnić się między sobą oferowanymi nam warunkami. Dlatego też zanim odwiedzimy jakąkolwiek placówkę – poczytajmy. Jasne, że będzie to nas kosztowało odrobinę czasu wolnego, jednakże ten na pewno szybko się nam zwróci w postaci mniejszego kosztu całkowitego zaciągniętego zobowiązania.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *