Niskie raty kredytu samochodowego

Kredyty samochodowe są przeciętnie udzielane na maksymalnie 7 do 8 lat. Rzecz jasna każdy bank ma w tym zakresie swoje indywidualne ustalenia ? na co trzeba zwracać szczególną uwagę przy porównywaniu ofert. Ponadto należy też pamiętać o tym, że maksymalny okres spłaty jest zdeterminowany wieloma czynnikami. Kluczową kwestią jest w tym momencie to czy chcemy w ten sposób sfinansować zakup nowego, czy też używanego pojazdu. Zasada bowiem obowiązuje tu taka, że im starszy jest samochód, tym krótszy okres kredytowania. Długi czas spłaty ma ten plus, że możemy pozwolić sobie na lepsze auto ? minus jest zaś taki, że im więcej rat, tym większe odsetki. Idealnego rozwiązania zatem nie ma.

Poza tym banki zwracają uwagę również i na to, jaki rodzaj pojazdu wchodzi w rachubę. Opisywane tu kredyty są udzielane nie tylko na samochody osobowe. Można za nie kupić także motocykle, przyczepy kempingowe, sprzęt wodny, skutery etc. Jeśli na przykład interesuje nas skuter, wówczas czas obowiązywania umowy nie przekracza zwykle 4 lat.Kwestia posiadania wkładu własnego pojawia się zawsze przy omawianiu ofert kredytowych. Tyczy się to zatem i kredytów samochodowych będących obecnie jednym z najpopularniejszych sposobów na sfinansowanie zakupu auta.

Czy wkład własny jest tutaj potrzebny? Takie pytanie bardzo często pada z ust osób zainteresowanych takim zobowiązaniem. Reklamy kuszą nas często możliwością zaciągnięcia kredytu na 100 procent wartości pojazdu. Nie jest w nich jednak podana informacja, że taka opcja dotyczy tylko tych sytuacji, kiedy w rachubę wchodzi samochód nowy lub liczący sobie maksymalnie 2 lata. Nieco już inaczej sprawa się przedstawia w przypadku aut używanych. Rzadko kiedy można znaleźć taką ofertę, gdzie wkład własny nie jest wymagany. Banki żądają od klienta posiadania określonej kwoty. Zwykle wymagania te dotyczą 30 procent wartości przedmiotu umowy kredytowej. Czasami wysokość wkładu własnego jest też zdeterminowana tym, jaki konkretnie rodzaj pojazdu pragniemy kupić (nie musi to być wcale samochód osobowy).

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *