Uproszczony kredyt na samochód dla firmy

Kredyty samochodowe znajdujące się aktualnie w ofercie znakomitej większości banków. Korzystać z nich mogą zarówno klienci indywidualni, jak i osoby prowadzące działalność gospodarczą.
Autokredyty dla firm są udzielane na nieco odmiennych zasadach. Przede wszystkim ich otrzymanie jest uzależnione od spełnienia większej ilości wymogów. Wyraźnie widoczne jest to chociażby na przykładzie dokumentacji, która musi zostać dołączona do wniosku.

Mówiąc najogólniej, przedsiębiorstwo żeby dostać kredyt samochodowy online  musi się wykazać nie tylko odpowiednią zdolnością kredytową i wymaganym okresem funkcjonowania na rynku, ale również i tym, że jest na bieżąco ze wszystkimi płatnościami (chodzi w tym momencie przede wszystkim o takie instytucje jak urząd skarbowy oraz zakład ubezpieczeń społecznych). W stosunku do klientów prywatnych kryteria te są jednak znacznie bardziej obniżone. Firmami, które najczęściej posiłkują się kredytami samochodowymi są małe i średnie przedsiębiorstwa. Tutaj wymagania dotyczące własnej floty samochodowej nie są tak ogromne jak w dużych firmach, które częściej niż opisywanymi kredytami są zainteresowane umowami leasingowymi.

Firma decydująca się na zakup auta w kredycie otrzymuje warunki umowy uzależnione od bardzo wielu czynników. Podobnie jak w przypadku autokredytów przyznawanych osobom fizycznym, tak i tutaj liczy się przede wszystkim wiek pojazdu. Przedsiębiorcy wydatki związane z przedstawianym tu zobowiązaniem mogą uwzględnić w kosztach prowadzenia działalności gospodarczej, co pozwala odzyskać pewną część zainwestowanych w to pieniędzy.

Banki kuszą nas bardzo atrakcyjnymi ofertami w zakresie kredytów samochodowych. W reklamach tych produktów bardzo często możemy się zetknąć z takimi hasłami jak dla przykładu wypłata pieniędzy w jeden dzień, decyzja kredytowa w 15 minut, zero procent wkładu własnego, niskie oprocentowanie i tym podobne.

Banki dokładają wszelakich starań, aby tylko zachęcić nas do skorzystania z kredytu na zakup auta i to bez zastanawiania się nad tym gdzie kredyt na samochód. Powinniśmy jednak z dość dużą ostrożnością podchodzić do tego typu reklam – ich celem jest sprzedanie konkretnego produktu, a nie rzetelne poinformowanie nas o jego parametrach. Praktyka też bardzo często pokazuje, że kredyty oferowane nam w promocjach są znacznie mniej opłacalne niż kredyt promocją nie objęty. Owszem, bank zagwarantuje jednocyfrowe oprocentowanie, ale w zamian za to zażąda wykupienia pakietu ubezpieczeń lub karty kredytowej, co w ogólnym rozrachunku wcale nie musi się nam kalkulować. Tylko i wyłącznie wnikliwa analiza ofert poszczególnych banków, w której uwzględnimy roczną rzeczywistą stopę oprocentowania, pozwoli nam na znalezienie takiego kredytu na samochód, który z naszego punktu widzenia uznamy za najbardziej opłacalny.

Wypada też mieć nadzieję, że w związku ze zmianą przepisów o kredytach konsumenckich banki lepiej będą się przykładać do informowania klientów o realnych kosztach kredytów. Zawsze leżało to w ich obowiązku, nie mniej jednak z egzekwowaniem tego w praktyce różnie bywało. Banki niekoniecznie chciały podawać szczegółowe dane w obawie przed tym, że klient nie zechce skorzystać z oferty.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *